ÇELİK ÇATININ GERİ DÖNÜŞÜM SERÜVENİ

ÇELİK ÇATININ GERİ DÖNÜŞÜM SERÜVENİ

                İnsanlar artık aldıkları ürünleri geri iade ve bu ürünlerden de belirli bir para kazanmak arzusundadırlar. Artık yeni ürünlerin birçoğunda bu özellik mevcuttur. İnşaat sektöründe ise bu daha önelidir. Bir ürünün tercih edilmesinin sebepleri uzun ömürlü olması ve ürünlerin geri dönüşüm seçeneğinin olmasıdır. İnşaat sektöründe tüm ürünlerin maliyetleri yüksektir. Bu ürünlerin maliyetlerini düşürmekte değiştirilen ürünün geri dönüşümü sayesinde belirli bir meblağ karşılığında bir maddi girdi sağlamaktır.

                Çelik çatı sistemleri birçok alanda kullanılmaktadır. Bu alanlardan bazıları şunlardır.

Fabrikaların çatı sistemleri yüksek ve dayanıklı olması gerektiği için ve yangın dayanıklılığı yüzünden tercih edilen sistem çelik çatı sistemleridir. Yine ahır ve benzeri hayvan yetiştiriciliğin tercih edilen tek sistem yine çelik çatı sistemlerdir. Çünkü ahırların altın nem ve bununla beraber tezekten dolayı sağlık bilgisi sorunu olmaktadır. Ama çelik çatı sistemlerinde hiçbir zaman sağlık bilgisi ve nem problemi olmamaktadır. Evlerin genellikle çatıları ahşaptır. Ama son yıllarda iklim değişiklikleri ve bununla beraber sert rüzgâr ve yağmurlardan dolayı artık çatı sistemlerinde çelik çatı kullanılmaktadır.

                Çelik çatı sistemlerinde her zaman fark edilmeyen bir kolaylık daha vardır. Çelik çatı sistemleri birçok alanda insanların kolaylığı ve tasarrufu için üretilmiştir. İnsanların son yıllardaki tasarruf ihtiyaçları doğrultusunda devam etmektedir. İnsanları çelik çatıyı tercih etmelerindeki sebeplerden bir tanesi de geri dönüşüm sebeplerinden dolayıdır. Geri dönüşüm sebepleri insanları bu denli tercih sebeplerinden olmalarındaki birinci amaç çelik çatı sistemlerinin tamamının geri dönüşüme gidebilmesidir. Çelik çatı imalatı sırasında tüm üretilen malzemelerin tamamı çelik çatı üretilmektedir. Çelik çatı sistemleri geri dönüşümde somonlarına kadar kullanılmaktadır. Geri dönüşüm anında ortaya çıkan çelikten yeni ürünler kullanılmaktadır. Çeliğin geri dönüşümünde mükemmel bir özellik daha vardır. Ürün her han gibi bir sınıf düşmesi yaşamamaktadır. Mesela kâğıt parçaları geri dönüşümde karton ve benzeri ürünler olarak geri çıkar ama çelik çatı sistemlerindeki tüm ürünler tekrardan çelik olarak kullanıla bilmektedir. Bu yüzden çelik çatı sitemleri hem doğaya hem de insanların cebine faydalıdır.

KATEGORİLER

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ