BÖLGERE GÖRE ÇATI ÇEŞİTLERİ VE ÇATI SİSTEMLERİ

BÖLGERE GÖRE ÇATI ÇEŞİTLERİ VE ÇATI SİSTEMLERİ

İnsanları çevre ve doğa etkiler mi diye sürekli tartışılıp durulur. Doğa insanı etkiler mi sorusu artık gülünç soru olmuştur. Doğadan etkilenen insanlar yemeklerini, yaşayışlarını ve evlerini doğaya göre tasarlamak zorunda kalmışlardır. Her şeyden önce yemeklerinde insanlar doğanın verdikleriyle yetinmek zorunda kalmışlardır. Ayrıca konu başlığımız olan çatı sistemleri doğa etkisiyle mi tasarlanmaktadır sorusuna gelecek olursak bu gerçekten doğru bir sorudur. İnsanlar doğadaki zor şartlardan korunmak için binalar inşa etmektedirler. Bu inşa edilen binaları dış etkenlerden ve kışın etkilerinden koruyan sisteme çatı denir. Eğer çatı sistemleri sağlam olmazsa tüm evi tavan vasıtasıyla su basacaktır. Böylelikle evin varlığı veya yokluğu belli olamayacaktır. Bununla beraber evdeki nem yüzünden duvarlar artık işlevini kayıp edecekler ve ev hane halkının bronşit ve benzeri hastalıklara yakalanması ihtimali olmaktadır.

                Türkiye’nin belirli yerleri tropikal bölgeler kadar olmasa kadar yine de çok miktarda yağı almaktadır. Durum böyle olunca çatı olmazsa olmazlardan bir tanedir. Örneğin Karadeniz de ve güney egede çatı binalardaki en önemli şeydir. Siz çarşıdan gelene kadar evinizin diz boyu çatıdan su bastığını görebilirsiniz.

                Artık yeni sistemlerden birisi olan ve izolasyonla desteklenip mükemmel çatı olan çelik çatı sistemleri bulunmaktadır. Çelik çatı sistemleri her türlü izolasyonla uygulanmakta ve rahatlıkla kullanılmaktadır. Çelik çatı sistemlerinin en mükemmel özelliği çatının ne kadar zaman geçerse geçsin çürüme veya kopma gibi birçok kötü sonuçları olmamasıdır. Lakin siz alıp sökmezseniz çelik çatılar hiçbir zaman bozulmaz. Ayrıca çelik çatılar deprem esnasında binaya yük olmadığından direk yıkılmaz veya zarar görmesi neredeyse imkânsızdır. Çelik çatı sistemleri imalatı sırasında müşterinin arzu ve isteklerine göre tasarlanmaktadır. En hızlı şekilde montaj ve servis veya benzeri sorunlar kalmadan uzun ömürlü kullanımı olan bu ürünleri size tavsiye ediyoruz. Çelik çatı sistemlerini tercih etmemeniz için hiçbir sebebiniz olmamaktadır. Çelik çatılar sizleri normal çatılarda gördüğünüz bütün dertlerden bir çırpıda kurtaracaktır. Artık rahat rahat uyuyabilirsiniz.

KATEGORİLER

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ